úterý 16. června 2020

RC: Spoločenstvo - Zrod vlčieho impéria

Spoločenstvo II. - Zrod vlčieho impéria

Rok vydání: 2020
Nakladatelství: Maxim
Počet stran: 244
Hodnocení: 4*/5*


Raine Zair přijala svou roli alby lupus a nyní stojí před nelehkým úkolem. Podaří se jí získat na svou stranu dostatek spojenců, aby se postavili odvěkému nepříteli, nebo touto snahou zlikvidují i poslední jiskřičku naděje?

Po mém velkém zklamání z konce první části jsem se zbytku knížky vážně bála. Autorka ale nakonec přece jen dokázala z celého Spoločenstva vytřískat úžasný, dojemný a napínavý příběh.
Nebyla to teda taková pecka jako první díl, ale to jsem tušila už od začátku, protože mě linka s Venatory ani v jedničce nebavila tolik, jako linka uvnitř Spoločenstva.
Každopádně i tak se mi teda knížka jako celek moc líbila. Raine v roli alby lupus má nelehký úkol najít a spojit všechny vlčí smečky proti Venatorům. Díky tomu má čtenář možnost jednak poznat množství dalších míst a postav, jednak sledovat nově vznikající přátelství. To je jedna z věcí, kterou podle mě tahle série vyniká nad ostatními - i když je v tomhle díle myšlenka pomsty doslova všudy přítomná, pořád je tady ve velké míře vidět síla přátelství. Ne, že by v jiných knížkách nebyla, ale tady na mě působila tak nějak silněji.
Další, co na téhle sérii prostě miluji, jsou myšlenky o osudu. To je něco, co já vážně můžu, ale v knížkách se to moc neobjevuje. Myšlenky, že každý máme napsaných několik verzí života, a je jen na nás, kterou z nich si svými činy zvolíme, mi přijde vážně super. Stejně tak se mi moc líbí způsob, jakým Laura vysvětluje jizvy a bolest.
Pořád si sice stojím za tím, že informace, která nám byla na konci první části sdělená, byla malinko zbytečná, ale jinak mě knížka vážně bavila. Závěr byl popsaný přesně tak, jak závěr popsaný být má. Byl napínavý, plný emocí a neobešel se ani bez slz. Možná bych mu teda věnovala o pár stránek více, ale to už je podle mě opravdu jen drobnost.
Knížku bych vám doporučila jak v případě, že se vám jednička líbila (to se ale připravte, že se objeví jedna jistá informace, která trochu pozmění ten super svět), tak i v případě, že se vám jednička nelíbila.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mi dělá obrovskou radost a moc za všechny děkuji! :)