středa 25. března 2020

RC: Dobré ráno, žabko! (dětská knížka)Nedávno se mi do rukou dostala nádherná interaktivní knížečka pro děti Dobré ráno, žabko ze série Dobré ráno. Tato série je dílem italské spisovatelky Agnese Baruzziho a v češtině ji vydává nakladatelství Ocelot.

Knížka Dobré ráno, žabko je určená primárně dětem od jednoho roku, ale myslím si, že hezky poslouží jak o něco mladším, tak i klidně o několik let starším. Záleží samozřejmě především na schopnosti dítěte vnímat.

Příběh mladé žabky a jejich miminek dětem nenásilnou formou vysvětluje život těchto zvířátek. Spolu s malými pulci jim je tak umožněno objevit zase další kousek světa.


Je vyrobena z dostatečně tvrdého kartonu, aby si v ní dítě mohlo samo listovat. Zároveň díky výřezům knížka skvěle stimuluje i hmat. 


A jako velké plus vnímám taky fakt, že je celá psaná velkými písmeny, takže by dle mého mohla klidně posloužit i nějakým předškolákům jako "první čtení".


Bohužel vzhledem k aktuální situaci u nás i ve světe se mi recenze poměrně zkomplikovala, takže nemám možnost dát knížku otestovat někomu z cílové skupiny. Každopádně osobně jsem z knížky byla i ve svém věku nadšená a pokud máte ve svém okolí malé dítě, myslím si, že by vaší pozornosti určitě neměla uniknout. A pokud se u vás doma žabky netěší přílišné oblibě, jistě vás potěší, že Ocelot vydává taky další dva díly této série a to příběh zajíčka a červenky.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Megaknihy.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mi dělá obrovskou radost a moc za všechny děkuji! :)