neděle 30. října 2016

Recenze: Eleanor a Park
Autor: Rainbow Rowell

Žánr: romance

Rok vydání: 2013 (u nás 2014)

Nakladatelství: YOLI

Počet stran: 328
Obsah:

Park jezdí do školy každý den školním autobusem. Jinak tomu není ani onoho dne, kdy do autobusu nastoupí nová holka. Má zrzavě kudrnaté vlasy, je zvláštně oblečená, má smutný pohled... Jmenuje se Eleanor. Ani jeden netuší jak se jim změní životy, když si Eleanor přisedne k Parkovi. Park miluje komiksy, vždycky si je v autobuse čte a najednou je tady Eleanor, která si je čte přes rameno. Park si toho všimne a začne jí na sedačku chystat komiksy a později i kazety s hudbou. Najednou zjišťují, že nejsou tak odlišní jak by se na první pohled mohlo zdát. Ony rozdíly se začínají pomalinku ztrácet a oba propadají zamilovanosti, jakou by kde kdo záviděl. Pojí je společné strasti s rodinou a spousta dalších věcí.Můj názor:

Protože obecně tenhle typ knížek není mým šálkem kávy, ani Eleanor a Park rozhodně nebyla na mém seznamu "must read", ale pak se nějak stalo, že jsem nevěděla co číst a tahle knížka zrovna v knihovně byla, takže jsem si řekla "Proč ne?!".
Hned od začátku jsem věděla, že má ruka byla šťastná. Líbilo se mi, že to bylo napsáno jak z pohledu Eleanor, tak z pohledu Parka. Nejednou jsem se přistihla, jak na jednoho nebo druhého křičím, když si chování toho druhého špatně vysvětloval. Celkově si myslím, že knížka byla plná takových těch úžasných kýčů, o kterých si všichni jednou za čas necháme snít a musím říct, že po dobu co jsem ji četla jsem se často bezdůvodně culila.
Knížka mě opravdu chytla za srdce a na konci jsem k slzám neměla daleko.


Hodnocení: 9/10

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář mi dělá obrovskou radost a moc za všechny děkuji! :)